pohnutky mysli

Proud myšlenek

Témata

Statistika

Poezie

Balorova píseň

Balor byl  bohem z rodu a lidu démonických fomorů, kteří se rodili jako stvůry. Mnozí z nich měli jen jednu ruku, či nohu. Byl bohem destrukce a ničení měl jedno oko ve kterém měl kouzlo smrti a na koho ono oko pohlédlo okamžitě padl mrtvý k zemi. Jedná se o keltskou legendu, která dále líčí spor Fomořanů, kteří trýznili lid Tútha Dé Dannan mnohými nájezdy a pleněním a celou zem ultačovali svou nadvládou a touhou po bohatství a moci. Spor vrcholí válkou mezi oběma národy. Tútha Dé Dannany vede Lugh Dlouhoruký(bůh řemesel( samildanach), vnuk Balora Zlookého) a Fomory samozřejmě Balor Zlooký. Tato  krásná
 legenda (doporučuji přečíst!) mě inspirovala a doslova přinutila k sepsání Balorovi písně, snažil jsem se o to, ať má pochodový ráz, protože to má být bitevní píseň kterou si měli zpívat Balorovi válečníci když táhli do bitvy proti Tútha De Dannanům.
Balorova píseň

Jdi bojovníku! Veď nás veď! My jdeme v hluku! Táhneme jen vpřed! Překážek není! Když nervi nám pění! Písní naší svatou je bitevní řež! Bubnuj bubeníku, bubnuj do kroku! Nyní přišlá chvíle těch slavných proroků! Nepřítel k nebi vzhlíží, když jeho konec se blíží, mi však nemáme úctu k jejich životu.

Pleň bojovníku, Pleň jen Pleň! Do zkázy nepřítele s křikem žeň. Dej kosti jeho drtit a duši jeho mučit. Ať pochopí, že v smrti byl znesvěcen.

Zapěj píseň barde! Píseň přízraků!AŤ vrhnem se do bitvy v mohutném křiku! Prach od kopyt vzduch víří! Té krve v jednu chvíli,kolem vládne zmatek ku našemu prospěchu.

A proto boj se duše čistá boj se boj,mor je nemoc směšná,oproti krutosti mých vojsk! Žár bitvy bolestně pálí! Však smrt jiných nás svádí.Stále na pochodu je náš smrti sbor!
Poslední komentáře
06.12.2007 20:18:09: Lidi moc dlouhý nečtou, proto volím spíš ty krátký, vajglíky smiley${1}
06.12.2007 20:17:23: To mám, ale ty si nechávám zatím jen pro sebesmiley${1}
06.12.2007 17:23:56: Ahoj nemáš v rukávu nějakou hooooooodně moc dlouhou???smiley${1}
 
Jenda stará zásada a hluboké moudrosti našich předků na závěr: PRAVDA PROTI SVĚTU